Майстерня з ремонту металорізальних верстатів
Основним технічним документом при аналізі гідросистеми є сама схема і її опис. По цих документах визначають, яким образом забезпечуються необхідна послідовність робочого циклу, необхідна тривалість і порядок...Далі...
Налагодження апаратури знову освоюваної гідросистеми виробляється одночасно з налагодженням механічних ланок (технологічним налагодженням). Якщо апаратура проходила стендові випробування, налагодження зводиться до регулювання параметрів рідини:...Далі...
Налагодження гідросистем протяжних верстатів є складовою частиною налагодження верстата. Налагодження гідросистем вертикальних верстатів мало відрізняється від налагодження гідросистем горизонтальних верстатів і є першим еталоном налагодження всього зграйка....Далі...
Налагодження гідросистем токарських і фрезерних верстатів роблять у зазначеній вище послідовності. Виключення становлять гідросистеми грандіозностей верстатів і верстатів із програмним керуванням, оснащених приводом, що стежить. У зв'язку...Далі...
Насоси
Насоси: Насамперед, перевіряється правильність з'єднання насоса з електродвигуном. Кут перекосу осей не повинен бути не більше 0,3 мм. Насос рекомендується пускати після заливання в нього робочої рідини й повороту вала від руки.

Якщо лопатевої насос або лопатевої насос, спарений з поршневими, пускається при закритих дренажних отворах, він виходить із ладу. Тому перед пуском насоса бажано перевірити, чи правильно встановлене сталеве кільце в кришці, через яку приділяється витік. У нереверсивних насосів перевіряється напрямок обертання короткочасним пуском їх.

При зміні напрямку обертання насосів Г12-1, Г12-2, Г12-4, БГ12-2 необхідно враховувати особливості їхньої конструкції. Запобіжний клапан насосів рекомендується регулювати на тиск, що не перевищує 80% робочого тиску насоса. Дренажні трубки моторів, як і насосів, повинні бути відповідного перетину й не повинні мати перегинів. Це може викликати підвищені витоки через ущільнення. Рідина, просочившуюся через ущільнення, потрібно відводити так, щоб внутрішні порожнини гідромоторів залишалися заповненими робочою рідиною.

Для нормальної роботи гідромоторів аксиально-поршневого типу необхідно в його зливальній магістралі за допомогою підпірного клапана підтримувати надлишковий тиск не нижче 0,8 кгс/див. Знижений тиск у зливальній магістралі може бути причиною стукотів і шуму при роботі гідромоторів. Тріск і шум при роботі пластинчастих моторів можуть бути викликані поломкою пружин, що притискають плаваючі розподільні диски до статора.

У тому випадку, якщо гідромотор не обертається, перевіряється тиск запобіжного клапана. Якщо запобіжний клапан відрегульований правильно й працює нормально, то мотор несправний. Його варто замінити або відремонтувати. Запобіжні клапани. Регулювання їх варто виконувати особливо ретельно, тому що клапани грають дуже важливу роль у гідросистемі, захищаючи привод від перевантажень, а також охороняють систему від надмірного тиску.

При регулюванні клапанів необхідно враховувати, що є основні клапани (прямої дії) і допоміжні клапани (із серводействием, керовані дистанційно). Запобіжні клапани повинні бути встановлені на мінімально можливій відстані від насоса. Вихідний патрубок варто приєднувати до резервуара безпосередньо. Тиск починають регулювати при повністю відпущеній пружині основного або допоміжного клапана й включеній насосній установці.